24 tygodnie

Twórcom tego filmu należą się brawa i szacunek. Niemcom udało się opowiedzieć w 103 minuty o najtrudniejszym problemie człowieka. Problem dla niektórych nierozwiązywalny. Aborcja to słowo klucz, które działa jak bomba. Dzięki niemu rozważany jest temat życia i śmierci oraz spraw religijnych. Ten film pokazuje, jak o tak drażliwym i kontrowersyjnym temacie można opowiadać z rozwagą i wyczuciem. Twórcy filmu nie stają po żadnej ze stron konfliktu. Pokazują problem w sposób bardzo obiektywny. Film nakłania do przemyśleń na temat aborcji i prawa aborcyjnego. Pozwala na to, żeby ugruntować swoje poglądy i mieć własne odczucia. „24 godziny” jest filmem, który powstał w wyniku polityczno – społecznej narracji, między społeczeństwem, a kościołem.

Reżyser filmu starała się pokazać całe spektrum problemów związanych z podjęciem decyzji o aborcji.

Bohaterką filmu jest kobieta sukcesu (Astrid). Jest ona komikiem, gwiazdą telewizji. Rozbawia co wieczór rzesze ludzi. Jest ona też spełnioną matką i zakochaną kobietą. Poznajemy ją w sytuacji, gdy ze swoim partnerem Markusem spodziewają się drugiego dziecka. Nasza bohaterka nie przerywa pracy. Występuje z dużym brzuchem, śmiejąc się z sytuacji, w której jest. Dzięki temu zdobywa jeszcze większą popularność. Jednak na jednym z badań lekarz stwierdza, że dziecko urodzi się z zespołem Downa i poważną wadą serca. Jednakże przyszli rodzice decydują się, że wychowają dziecko i będą je kochać takie jakie się urodzi. Zaczynają przyswajać swoją córkę, że brat będzie chory. Chodzą nawet na zajęcia z dziećmi chorymi na zespół Downa. Astrid z każdym dniem zaczyna wątpić. Bycie osobą publiczną bardzo jej w tym przeszkadza. Decyzja o ewentualnej aborcji zostanie oceniona przez społeczeństwo. Tytułowy 24 tydzień ciąży staje się dla Astrid kluczowym.

Bohaterka filmu została ukazana z wielu perspektyw. Jednocześnie reżyser filmu opisała cały świat wokół głównej postaci, nie skupiając się na niej za długo. Pokazała za to Markusa, jako przykład, co w takiej sytuacji może zrobić mężczyzna. Poruszona zostaje kwestia religii. Córka nie rozumie, dlaczego rodzice są zatroskani i smutni, a do tego nagle pojawia się babcia, która do tej pory mieszkała osobno. Dzięki mamie Astrid, pokazana jest różnica w podejściu do tematu aborcji ze względu na pokolenia.

Film pomimo delikatnego nakreślenia problemu zawiera kilka ostrych scen, które rozgrywają się w szpitalu. Są one bardzo potrzebne do pokazania problemu w sposób właściwy. Film pokazuje również, na co może liczyć lub czego spodziewać się kobieta. Z jakimi wątpliwościami się zmaga. Pokazane jest, jak wygląda wsparcie państwa niemieckiego w temacie. Dobrą rzeczą było by, gdyby został obejrzany przez jak największą widownie w Polsce. Może wpłynąłby na ostudzenie emocji, gdyż pokazuje nam jak ważna jest rozmowa i przedstawienie swoich argumentów przez obie strony.

Tak naprawdę film w swoim ukrytym aspekcie jest o tym, że nikt nie ma racji i nie ma złotego środka na wyjście z sytuacji, w której znaleźli się Astrid i Markus. Decyzja należy do kobiety przy wsparciu życiowego partnera.

Popularne wyszukiwanie: 24 tygodnie cda 24 tygodnie online 24 tygodnie cały film lektor pl youtube 24 tygodnie caly film 24 tygodnie cały film 24 tygodnie lektor pl 24 tygodnie online pl 24 tygodnie lektor Obietnica youtube 24 tygodnie za darmo 24 tygodnie cały film pl lektor 24 tygodnie cały film lektor
Anne Zohra Berrached
Carl Gerber, Anne Zohra Berrached
19 maja 2017 (Polska) 14 lutego 2016 (świat)
1 nagroda i 1 nominacja
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

Podziel się swoją opinią

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twoja ocena
8/10

Propozycja dla Ciebie na dziś: Jeśli potrzebujesz szybko pożyczki ratalnej i to całkowicie za darmo to wejdź koniecznie na platformę  Pożyczki Długoterminowe online i dokonaj wnioskowania i rejestracji.

Masz jakieś nie potrzebne rzeczy lub płyty z filmami czy grami a może jakiś sprzęt? Sprzedaj swoje nie potrzebne rzeczy wejdź na lombard online i zamień przedmioty nie potrzebne na gotówkę .

Weekly Tutorial

Wpisz i wyszukaj

Polecane filmy

Ciekawostki i rozmaitości
Gdzie kupować rolety antywłamaniowe?

Rolety Moryń

Coraz częściej zastanawiacie się nad zakupem rolet antywłamaniowych? Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Gdzie kupować elementy z tej grup? Reakcje na obecne wszelkie pytania znajdziecie po przeczytaniu poniższego artykułu.

Czytaj więcej »
Kwas hialuronowy - składnik eliksiru młodości

Kwas hialuronowy Polanów

Kwas hialuronowy to podstawa, która tak organizuje w polskim układzie. Jest czynnikiem naczyń krwionośnych, wypełnia przestrzenie międzykomórkowe, jest element mazi stawowej oraz powstaje w gronie szklistym oka.

Czytaj więcej »
Daj ocene (5 / 2)