24 tygodnie

Twórcom tego filmu należą się brawa i szacunek. Niemcom udało się opowiedzieć w 103 minuty o najtrudniejszym problemie człowieka. Problem dla niektórych nierozwiązywalny. Aborcja to słowo klucz, które działa jak bomba. Dzięki niemu rozważany jest temat życia i śmierci oraz spraw religijnych. Ten film pokazuje, jak o tak drażliwym i kontrowersyjnym temacie można opowiadać z rozwagą i wyczuciem. Twórcy filmu nie stają po żadnej ze stron konfliktu. Pokazują problem w sposób bardzo obiektywny. Film nakłania do przemyśleń na temat aborcji i prawa aborcyjnego. Pozwala na to, żeby ugruntować swoje poglądy i mieć własne odczucia. „24 godziny” jest filmem, który powstał w wyniku polityczno – społecznej narracji, między społeczeństwem, a kościołem.

Reżyser filmu starała się pokazać całe spektrum problemów związanych z podjęciem decyzji o aborcji.

Bohaterką filmu jest kobieta sukcesu (Astrid). Jest ona komikiem, gwiazdą telewizji. Rozbawia co wieczór rzesze ludzi. Jest ona też spełnioną matką i zakochaną kobietą. Poznajemy ją w sytuacji, gdy ze swoim partnerem Markusem spodziewają się drugiego dziecka. Nasza bohaterka nie przerywa pracy. Występuje z dużym brzuchem, śmiejąc się z sytuacji, w której jest. Dzięki temu zdobywa jeszcze większą popularność. Jednak na jednym z badań lekarz stwierdza, że dziecko urodzi się z zespołem Downa i poważną wadą serca. Jednakże przyszli rodzice decydują się, że wychowają dziecko i będą je kochać takie jakie się urodzi. Zaczynają przyswajać swoją córkę, że brat będzie chory. Chodzą nawet na zajęcia z dziećmi chorymi na zespół Downa. Astrid z każdym dniem zaczyna wątpić. Bycie osobą publiczną bardzo jej w tym przeszkadza. Decyzja o ewentualnej aborcji zostanie oceniona przez społeczeństwo. Tytułowy 24 tydzień ciąży staje się dla Astrid kluczowym.

Bohaterka filmu została ukazana z wielu perspektyw. Jednocześnie reżyser filmu opisała cały świat wokół głównej postaci, nie skupiając się na niej za długo. Pokazała za to Markusa, jako przykład, co w takiej sytuacji może zrobić mężczyzna. Poruszona zostaje kwestia religii. Córka nie rozumie, dlaczego rodzice są zatroskani i smutni, a do tego nagle pojawia się babcia, która do tej pory mieszkała osobno. Dzięki mamie Astrid, pokazana jest różnica w podejściu do tematu aborcji ze względu na pokolenia.

Film pomimo delikatnego nakreślenia problemu zawiera kilka ostrych scen, które rozgrywają się w szpitalu. Są one bardzo potrzebne do pokazania problemu w sposób właściwy. Film pokazuje również, na co może liczyć lub czego spodziewać się kobieta. Z jakimi wątpliwościami się zmaga. Pokazane jest, jak wygląda wsparcie państwa niemieckiego w temacie. Dobrą rzeczą było by, gdyby został obejrzany przez jak największą widownie w Polsce. Może wpłynąłby na ostudzenie emocji, gdyż pokazuje nam jak ważna jest rozmowa i przedstawienie swoich argumentów przez obie strony.

Tak naprawdę film w swoim ukrytym aspekcie jest o tym, że nikt nie ma racji i nie ma złotego środka na wyjście z sytuacji, w której znaleźli się Astrid i Markus. Decyzja należy do kobiety przy wsparciu życiowego partnera.

Popularne wyszukiwanie: 24 tygodnie cda 24 tygodnie online 24 tygodnie cały film lektor pl youtube 24 tygodnie caly film 24 tygodnie cały film 24 tygodnie lektor pl 24 tygodnie online pl 24 tygodnie lektor Obietnica youtube 24 tygodnie za darmo 24 tygodnie cały film pl lektor 24 tygodnie cały film lektor
Anne Zohra Berrached
Carl Gerber, Anne Zohra Berrached
19 maja 2017 (Polska) 14 lutego 2016 (świat)
1 nagroda i 1 nominacja
Facebook
Twitter
LinkedIn
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Twoja ocena
8/10

Propozycja dla Ciebie na dziś: Jeśli potrzebujesz szybko pożyczki ratalnej i to całkowicie za darmo to wejdź koniecznie na platformę  Pożyczki Długoterminowe online i dokonaj wnioskowania i rejestracji.

Masz jakieś nie potrzebne rzeczy lub płyty z filmami czy grami a może jakiś sprzęt? Sprzedaj swoje nie potrzebne rzeczy wejdź na lombard online i zamień przedmioty nie potrzebne na gotówkę .

Oglądaj za Darmo

Filmy online za darmo online najnowsze nowości zobacz portal Chili zarejestruj się za darmo:

zarejestruj sie

 

Telewizja bez zobowiązań player.pl:

zarejestruj sie

 

Polecamy portal z filmami za darmo Vod.plus wejdź i zarejestruj się online i oglądaj filmy online:

zarejestruj sie

 

wygraj netfix
wygraj netfix

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Kategorie

Weekly Tutorial

Wpisz i wyszukaj

Polecane filmy

Ciekawostki i rozmaitości
Biura Pośrednictwa Pracy

Biura Pośrednictwa Pracy Bobolice zadzwoń 578503403

Zgoda z agencją zatrudnienia gości z Ukrainy Przyjmując się na zgodność z agencją zatrudnienia gości z Ukrainy zyskujemy pewność, że po krótkim czasie oczekiwanie pozyskamy prawego i godnego zaufania pracownika czerpiącego z wymienionego kraju. Warto działać taki scenariusz, ponieważ reagowanie na naszą rękę może wywoływać za sobą zbyt długie ryzyko. Zdecydowanie lepiej zdać się na nauk fachowców chodzących w agencji pracy, jacy nie tylko szybko znajdą pracowników, a i załatwią wszelakie formalności bezpośrednio związane spośród ich spowodowaniem i pobytem w różnym państwie. Nie pełni zdają sobie spośród tego kwestię, choć to ogromnie istotne zagadnienie i rzetelne dołączenie do tematu pozwoli

Czytaj więcej »
Agencja pracy

Agencja pracy Wałcz

Szybko załatwimy W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych agencji, współpracujące z nami firmy mogą brać na super szybką realizację ich zgłoszenia. Praca tymczasowa samego z własnych gości możliwa jest obecnie po wykonaniu wszelkich formalności i spraw urzędowych – a bowiem nie ociągamy się z ich kończeniem i nie czekamy do niedawnego dnia, proces ten jest naprawdę dużo łatwo. 0 0 votesDaj ocene

Czytaj więcej »
Markizy na całe lato – najlepsza ochrona dla Twojego tarasu

Markizy Stargard Szczeciński

Markizy na wszystkie lato – najlepsza opieka dla Twojego tarasu W ciepłe dni nie ma lepszej warty na taras, niż markiza ogrodowa. Skutek ten sprawiony jest z najczystszej wartości materiałów, by zapewnić Ci znakomitą ochronę przed słońcem i deszczem – tak, że możesz żyć pora na zewnątrz zawsze wtedy, jak przechodzisz na ostatnie ochotę. W obecnym punkcie dowiesz się, jakie kolejne zalety są markizy ogrodowe od WAKO rolety żaluzje. 0 0 votesDaj ocene

Czytaj więcej »
0 0 votes
Daj ocene