8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy znamy, że zabieg ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za silnej dawki alkoholu i dieta uboga w owoce oraz warzywa nie wróżą nic pięknego. Składniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Jest chociaż kilka prostych, a równocześnie efektywnych kroków pozwalających usunąć tegoż ryzyka.

kup traz

 

 

Poniżej prezentujemy 8 owoców, które o jeść, by zapobiec chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w końca obniżenia za wielkiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki sporej zawartości potasu. Utrzymuje się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi ustalonemu w owocach wysokie ciśnienie tętnicze już się obniży. Banany można spożywać jak samodzielną przekąskę lub nałożyć je do jogurtu bądź do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z zielonym miąższem zawierają potas, też jak pomidory i owoce. Obejmują i witaminę C, która pomaga jak przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden owoc kiwi zaspokaja 9% dziennego zamówienia na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie soku z dwóch pomarańczy każdego dnia że wspomóc w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Wynik w strony obniżenia ciśnienia można zauważyć po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to niezmiernie zdrowy owoc, który można zużywać na surowo czy pić w jakości soku. Jedyne spośród badań dowiodło, że picie filiżanki wyciągu z granatu chociaż raz dziennie przez cztery tygodnie że wspomóc w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Sok z granatu może obejmować element zdrowego śniadania. Miej jednak, żeby zobaczyć ilość cukru, jeśli kupujesz gotowy sok. Dodatek cukru może stracić korzystny wpływ napoju na zdrowie.

Papaja

Ten tropikalny owoc obniżający ciśnienie posiada wyjątkowe wyjście dla dziewczyn zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas również nowy czynnik o potwierdzonym działaniu obniżającym ciśnienie u kobiet z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej powierzchnie brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zamówienia na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla dziewczyn na diecie obniżającej ciśnienie dobrą opcją dla młodej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych produktów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem owoce można rozmrozić albo zrobić koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie przeprowadzone w Finlandii wskazuje, że ogromna zawartość likopenu, czyli karotenoidu ujętego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie określone w czasopiśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u kobiet z wielkim poziomem likopenu ograniczało się o 55%.

Arbuz

Arbuz powoduje dużą miara wody dzięki czemu dobrze wchodzi na świadomości z podniesionym ciśnieniem natur czy z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz może również zapobiegać wzrostowi ciśnienia u kobiet z wyraźnym ciśnieniem krwi.

Ponadto owoc ten ma L-cytrulinę, która udostępnia regulację ciśnienia tętniczego również je obniża. Oprócz tego aminokwasy wprowadzone w owocach mogą zapobiegać wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane soki z owoców oraz warzyw. Lub jest lekarstwo bowiem istotniejszego w istnieniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

Podziel się swoją opinią

avatar
  Subscribe  
Powiadom o