Atak paniki

Człowiek tak wiele próbuje zatrzymać w sobie i pokazać światu, że radzi sobie doskonale ze wszystkim, a przede wszystkim z samym sobą, że w końcu czara goryczy się przelewa i następuje wybuch, godny „Gnoja” Kuczoka. Mowa o filmie „Atak Paniki” w reżyserii Pawła Maślony. Film odbiega od mainstreamowych polskich produkcji na wielu polach: scenariusza, obsady aktorskiej, fabuły, montażu czy dialogów. Z pewnością historia opowiedziana w ten sposób nie przypadnie wszystkim do gustu, jednak chwila zastanowienia i analiza tego, co chciano nam przekazać za pomocą filmu, rzuca na odbiór właściwe światło. Puenta jest prosta. Ludzie kumulują tak wiele emocji i trudnych chwil, że ich ogrom wybucha w najmniej odpowiednim momencie.

Niestety nikt nie jest dzbanem bez dna, więc, prędzej czy później, musi nastąpić przepełnienie. Film skonstruowany jest na kilku wątkach, które połączone są historiami bohaterów wzajemnie się zazębiających. Z pozoru niezależne zdarzenia mają w wspólny mianownik w postaci przedstawionych osób.

Postaci grane są przez nowe twarze polskiego aktorstwa, oprócz kilku znanych osób m.in. Dorotę Segdę, Artura Żmijewskiego czy Magdalenę Popławską. Poruszane w filmie treści nawiązują silnie do współczesności, czasem poruszając niewygodne wątki tabu ( zarabianie poprzez sex kamerki, leczenie psychiatryczne farmakologią itp.), zainteresowania młodzieży (marihuana, gry komputerowe) oraz zależności korporacyjne i zakłamanie dorosłych ludzi z wysoką pozycją społeczną.

Reklamowany jako komedia, nie wiele ma wspólnego z humorem, chyba że czarnym i raczej wysublimowanym, niemasowym. Każdy kto z uwagą poświęci czas potrzebny na obejrzenie filmu, pozna historię ludzi trochę zagubionych, żyjących według własnych pomysłów, jednak kompletnie stłamszonych i absolutnie pozbawionych wolności. Zagubionych i przygniecionych swoim życiem, nie chętnych, by przyznać się do swoich błędów.

Biegnących, ale w nieznanym sobie kierunku. Wreszcie obdartych ze złudzeń i przybranych masek, nagich przed samym sobą.

Popularne wyszukiwanie: Atak paniki cda Atak paniki online Atak paniki cały film lektor pl youtube Atak paniki caly film Atak paniki cały film Pełna chata lektor pl Atak paniki online pl Atak paniki lektor Atak paniki youtube Atak paniki za darmo Atak paniki cały film pl lektor Atak paniki cały film lektor
Paweł Maślona
Paweł Maślona, Bartłomiej Kotschedoff
19 stycznia 2018 (Polska) 17 sierpnia 2017 (świat)
1 nagroda oraz 8 innych nagród i 5 nominacji
Facebook
Twitter
LinkedIn
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Twoja ocena
8/10

Propozycja dla Ciebie na dziś: Jeśli potrzebujesz szybko pożyczki ratalnej i to całkowicie za darmo to wejdź koniecznie na platformę  Pożyczki Długoterminowe online i dokonaj wnioskowania i rejestracji.

Masz jakieś nie potrzebne rzeczy lub płyty z filmami czy grami a może jakiś sprzęt? Sprzedaj swoje nie potrzebne rzeczy wejdź na lombard online i zamień przedmioty nie potrzebne na gotówkę .

Oglądaj za Darmo

Filmy online za darmo online najnowsze nowości zobacz portal Chili zarejestruj się za darmo:

zarejestruj sie

 

Telewizja bez zobowiązań player.pl:

zarejestruj sie

 

Polecamy portal z filmami za darmo Vod.plus wejdź i zarejestruj się online i oglądaj filmy online:

zarejestruj sie

 

wygraj netfix
wygraj netfix

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Kategorie

Weekly Tutorial

Wpisz i wyszukaj

Polecane filmy

Ciekawostki i rozmaitości
Biura Pośrednictwa Pracy

Biura Pośrednictwa Pracy Bobolice zadzwoń 578503403

Zgoda z agencją zatrudnienia gości z Ukrainy Przyjmując się na zgodność z agencją zatrudnienia gości z Ukrainy zyskujemy pewność, że po krótkim czasie oczekiwanie pozyskamy prawego i godnego zaufania pracownika czerpiącego z wymienionego kraju. Warto działać taki scenariusz, ponieważ reagowanie na naszą rękę może wywoływać za sobą zbyt długie ryzyko. Zdecydowanie lepiej zdać się na nauk fachowców chodzących w agencji pracy, jacy nie tylko szybko znajdą pracowników, a i załatwią wszelakie formalności bezpośrednio związane spośród ich spowodowaniem i pobytem w różnym państwie. Nie pełni zdają sobie spośród tego kwestię, choć to ogromnie istotne zagadnienie i rzetelne dołączenie do tematu pozwoli

Czytaj więcej »
Agencja pracy

Agencja pracy Wałcz

Szybko załatwimy W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych agencji, współpracujące z nami firmy mogą brać na super szybką realizację ich zgłoszenia. Praca tymczasowa samego z własnych gości możliwa jest obecnie po wykonaniu wszelkich formalności i spraw urzędowych – a bowiem nie ociągamy się z ich kończeniem i nie czekamy do niedawnego dnia, proces ten jest naprawdę dużo łatwo. 0 0 votesDaj ocene

Czytaj więcej »
Markizy na całe lato – najlepsza ochrona dla Twojego tarasu

Markizy Stargard Szczeciński

Markizy na wszystkie lato – najlepsza opieka dla Twojego tarasu W ciepłe dni nie ma lepszej warty na taras, niż markiza ogrodowa. Skutek ten sprawiony jest z najczystszej wartości materiałów, by zapewnić Ci znakomitą ochronę przed słońcem i deszczem – tak, że możesz żyć pora na zewnątrz zawsze wtedy, jak przechodzisz na ostatnie ochotę. W obecnym punkcie dowiesz się, jakie kolejne zalety są markizy ogrodowe od WAKO rolety żaluzje. 0 0 votesDaj ocene

Czytaj więcej »
0 0 votes
Daj ocene