Gran Torino

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Gran Torino

Co robi facet przed osiemdziesiątką? Czas na zasłużony emerytalny odpoczynek, herbatkę wśród tetryków, odwiedziny wnuków. Stop!! Koniec sielanki. To nie dla Clinta Eastwooda. Jako 79-latek kręci filmy i jeszcze gra w nich główną rolę. Ten facet w tym wieku (nie wypominając) gra lepiej twardziela, niż Schwarzenegger, Willis czy Stallone. Wydaje się, że Eastwood jest nie do zniszczenia i ostatnią rzeczą, którą zrobi to założy kapcie i usiądzie w fotelu. He, he, no chyba, że w reżyserskim. Główny bohater grany przez Eastwooda to Polak Walt Kowalski. To zgorzkniały starzec z przeszłością wojenną z Korei. Jest on rasistą. Segreguje ludzi na żółtków, żydów, zwariowanych białasów. Jest też wrednym konserwatystą, którego po prostu nie da się lubić.

Po co robić film o kimś takim? Otóż sam Eastwood tak stworzył swoją postać, że jej wady są jej zaletami. To, jak Walt reaguje na społeczne niezadowolenie z jego osoby przyprawia nas o śmiech. W ten sposób wzbudzana jest w widzu sympatia do głównej postaci. Nawet rasizm, który wylewa się z jego ust jest zabawny. Potrafi on powiedzieć Azjatom na ich imprezie „czego się gapicie, pierdolone żółtki”, a był on jedynym białym gościem. Kowalski zawsze mówi to, co myśli i nie skrywa swoich uczuć.

Przez swój trudny charakter Walt nie może znaleźć wspólnego języka ze swoimi synami, co wpływa na kiepski kontakt z wnukami. Wina nie leży tylko po stronie Kowalskiego. Jego bliscy zacierają ręce na jego starego, wartościowego i zadbanego Forda Gran Torino. To powoduje wiele waśni w rodzinie. Kowalski przepracował pięćdziesiąt lat w fabryce Forda i nie może wybaczyć, że jego syn kupił, zdaniem Walta, japońskie gówno – Toyotę.

Akcja filmu toczy się wokół wspomnianego wcześniej Forda Gran Torino. Żółtoskóry sąsiad Walta za namową lokalnego gangu próbuje go ukraść. Nie udaje mu się, a Thao wpada przez to w kłopoty. Pomaga mu wyjść z nich Kowalski. Dzięki czemu społeczność żółtoskórych Hmongów, zamieszkująca koło Walta, zaczęła go traktować go jak bohatera. W ramach zadośćuczynienia Hmongowie nakazują Thao pracę u Walta. Co Kowalskiemu oczywiście się nie podoba. Jednak zauważa on w Thao potencjał do bycia dobrym człowiekiem. W ten sposób Walt staje się dla chłopca jak ojciec i mentor. Chroni go przed popadnięciem w tarapaty.

Dodatkowo siostra Thao, Sue odkrywa w Walcie dobrego człowieka kryjącego się pod twardą skorupą. Ma ona wyczucie i pełni rolę łączniczki międzypokoleniowej. Film jest też opowieścią o życiu i śmierci. Mamy tu do czynienia z potyczką słowną między Polakiem, a młodym księdzem, który stara się go namówić do spowiedzi. Jest to uczta dla ucha. Z jednej strony inteligentny i oczytany ksiądz. Z drugiej oczytany, doświadczony i schorowany starzec. Kto wygra?

Film porusza problem młodocianych gangów. Z tymże Clint nie czyta gangsterom wierszy jak Michelle Pfeiffer w „Gangstas Paradise” tylko spuszcza im lanie i to tęgie. Dochodzi do wojny. Niestety finał historii jest smutny, gdyż dochodzi do tragedii. Ale to musicie sami zobaczyć. Film jest godny polecenia.

Popularne wyszukiwanie: Gran Torino cda Gran Torino online Gran Torino cały film lektor pl youtube Gran Torino caly film Gran Torino cały film Gran Torino lektor pl Gran Torino online pl Gran Torino lektor Gran Torino youtube Gran Torino za darmo Gran Torino cały film pl lektor Gran Torino cały film lektor
Clint Eastwood
Nick Schenk
27 marca 2009 (Polska) 9 grudnia 2008 (świat)
$269 958 228
2 nagrody oraz 4 inne nagrody i 7 nominacji
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Podziel się swoją opinią

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twoja ocena
8/10

Propozycja dla Ciebie na dziś: Jeśli potrzebujesz szybko pożyczki ratalnej i to całkowicie za darmo to wejdź koniecznie na platformę  Pożyczki Długoterminowe online i dokonaj wnioskowania i rejestracji.

Masz jakieś nie potrzebne rzeczy lub płyty z filmami czy grami a może jakiś sprzęt? Sprzedaj swoje nie potrzebne rzeczy wejdź na lombard online i zamień przedmioty nie potrzebne na gotówkę .

Oglądaj za Darmo

Filmy online za darmo online najnowsze nowości zobacz portal Chili zarejestruj się za darmo:

zarejestruj sie

 

Telewizja bez zobowiązań player.pl:

zarejestruj sie

 

Polecamy portal z filmami za darmo Vod.plus wejdź i zarejestruj się online i oglądaj filmy online:

zarejestruj sie

 

wygraj netfix
wygraj netfix

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Kategorie

Weekly Tutorial

Wpisz i wyszukaj

Polecane filmy

Ciekawostki i rozmaitości
leasing bez bik

Leasing Pabianice zadzwoń 887 332 665

Leasing to bardzo specyficzny sposób pozyskania potrzebnych rzeczy. Łączy w sobie dwa aspekty: pożyczki i dzierżawy. Rzecz leasingowana w umówionym czasie nie przechodzi na twoją własność, możesz z niego korzystać, tylko przez ustalony umownie czas.

Czytaj więcej »
Program Partnerski nazwa.pl

Program Partnerski nazwa.pl z prowizją 50% i 100 zł

Nazwa.pl uruchomiła Program Partnerski, w którym wszystek klient może pracować poprzez polecanie usług największego rejestratora domen i dostawcy hostingu w Polsce. Program przeznaczony jest także dla odbiorców indywidualnych, kiedy i instytucji dających usługi połączone z hostingiem.

Czytaj więcej »
Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do pozycji w przeciwnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają okazję delegowania do akcji za granicą naszych ludzi jak jeszcze obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Czytaj więcej »
Daj ocene (5 / 2)