Incepcja

Incepcja jest filmem z gatunku „heist film”. Jest to anglojęzyczne określenie, które nie doczekało się odniesienia w języku polskim. Film jest opowieścią o skoku niemożliwym, mająca szanse zostać zapamiętana w kanonie gatunku.

Grany przez Leonardo DiCaprio Cobb jest specjalistą w dziedzinie wydobywania informacji z ludzkich snów (tzw. ekstrakcją). Zdolności te powodują, że zarabia niewyobrażalne sumy, lecz nie ma jednego – życia rodzinnego, a dokładnie bliskości dzieci. Jest on dodatkowo podejrzewany przez władze o morderstwa. Pewnego dnia do naszego bohatera zgłasza się japoński biznesmen z prośbą wykonania pewnego zlecenia.

W zamian oferuje wyczyszczenie kartoteki policyjnej. Cobb bez wahania zgadza się. Zadanie okazuje się niemożliwe do zrobienia, a przynajmniej piekielnie trudne. Jednakże organizuje on zespół ludzi i przygotowuje plan. Rusza w świat sennych marzeń. Ma on dokonać incepcji, czyli zasadzenia w umyśle śpiącego myśli, idei, by ten przyjął ją jako własną.

Skutkiem tego, co się w efekcie tego działania dzieje powoduje, że mamy do czynienia z genialnym kinem sensacyjnym. Komplikuje się intryga, dodatkowo jest duża liczba zwrotów akcji. Widz nie może być pewny niczego, co zaraz się wydarzy. Zaciera się granica między jawą, a snem. Naprawdę można się pogubić w akcji filmu, wystarczy dosłownie chwila nieuwagi. Doświadczamy scen z pościgami, strzelaninami, piętrzącymi się problemami, a to wszystko wewnątrz snu, który jest wewnątrz innego snu, a ten osadzony jest w kolejnym śnie.

Film jest popisem geniuszu, reżyserskiego kunsztu Nolana. Jest on skomplikowanym tworem z akcją, odbywającą się na kilku płaszczyznach jednocześnie. Film utrzymuje dobre tempo akcji przez całą długość jego trwania. Seans, który trwa 150 minut mija jak mrugnięcie oka. Ostatnie sceny sprawiają, że widz siedzi nieruchomo z zapartym tchem i drżącym sercem obserwując akcję. Końcowy fragment podrywa z fotela wszystkich oglądających. Po seansie każdy na swój sposób będzie próbował zinterpretować wydarzenia oraz określić doświadczenia, jakich był świadkiem.

Oprócz genialnej reżyserii filmu oraz gry aktorskiej, na duże brawa zasługuje również muzyka, a także wspaniały montaż. Film od strony technicznej to po prostu majstersztyk. Budowanie napięcia i angażowanie uwagi widza jest tu na poziomie mistrzów kina, takich jak Alfred Hitchcock. Reżyser sam zachęca do wyciągania wniosków, co jest jawą, a co snem. To powoduje, że film ma dodatkowy urok. Ponadto rozwija naszą wyobraźnię i każdy widz będzie miał inne odczucia i wyciągnie inne wnioski po obejrzeniu „Incepcji”. Film jest jednym z największych dzieł kinematografii ostatnich lat.

Popularne wyszukiwanie: Incepcja cda Incepcja online Incepcja cały film lektor pl youtube Incepcja caly film Incepcja cały film Incepcja lektor pl Incepcja online pl Incepcja lektor Incepcja youtube Incepcja za darmo Incepcja cały film pl lektor Incepcja cały film lektor
Christopher Nolan
Christopher Nolan
30 lipca 2010 (Polska) 8 lipca 2010 (świat)
$825 532 764
10 nagród oraz 23 inne nagrody i 58 nominacji
Facebook
Twitter
LinkedIn
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Twoja ocena
8/10

Propozycja dla Ciebie na dziś: Jeśli potrzebujesz szybko pożyczki ratalnej i to całkowicie za darmo to wejdź koniecznie na platformę  Pożyczki Długoterminowe online i dokonaj wnioskowania i rejestracji.

Masz jakieś nie potrzebne rzeczy lub płyty z filmami czy grami a może jakiś sprzęt? Sprzedaj swoje nie potrzebne rzeczy wejdź na lombard online i zamień przedmioty nie potrzebne na gotówkę .

Oglądaj za Darmo

Filmy online za darmo online najnowsze nowości zobacz portal Chili zarejestruj się za darmo:

zarejestruj sie

 

Telewizja bez zobowiązań player.pl:

zarejestruj sie

 

Polecamy portal z filmami za darmo Vod.plus wejdź i zarejestruj się online i oglądaj filmy online:

zarejestruj sie

 

wygraj netfix
wygraj netfix

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Kategorie

Weekly Tutorial

Wpisz i wyszukaj

Polecane filmy

Ciekawostki i rozmaitości
Biura Pośrednictwa Pracy

Biura Pośrednictwa Pracy Bobolice zadzwoń 578503403

Zgoda z agencją zatrudnienia gości z Ukrainy Przyjmując się na zgodność z agencją zatrudnienia gości z Ukrainy zyskujemy pewność, że po krótkim czasie oczekiwanie pozyskamy prawego i godnego zaufania pracownika czerpiącego z wymienionego kraju. Warto działać taki scenariusz, ponieważ reagowanie na naszą rękę może wywoływać za sobą zbyt długie ryzyko. Zdecydowanie lepiej zdać się na nauk fachowców chodzących w agencji pracy, jacy nie tylko szybko znajdą pracowników, a i załatwią wszelakie formalności bezpośrednio związane spośród ich spowodowaniem i pobytem w różnym państwie. Nie pełni zdają sobie spośród tego kwestię, choć to ogromnie istotne zagadnienie i rzetelne dołączenie do tematu pozwoli

Czytaj więcej »
Agencja pracy

Agencja pracy Wałcz

Szybko załatwimy W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych agencji, współpracujące z nami firmy mogą brać na super szybką realizację ich zgłoszenia. Praca tymczasowa samego z własnych gości możliwa jest obecnie po wykonaniu wszelkich formalności i spraw urzędowych – a bowiem nie ociągamy się z ich kończeniem i nie czekamy do niedawnego dnia, proces ten jest naprawdę dużo łatwo. 0 0 votesDaj ocene

Czytaj więcej »
Markizy na całe lato – najlepsza ochrona dla Twojego tarasu

Markizy Stargard Szczeciński

Markizy na wszystkie lato – najlepsza opieka dla Twojego tarasu W ciepłe dni nie ma lepszej warty na taras, niż markiza ogrodowa. Skutek ten sprawiony jest z najczystszej wartości materiałów, by zapewnić Ci znakomitą ochronę przed słońcem i deszczem – tak, że możesz żyć pora na zewnątrz zawsze wtedy, jak przechodzisz na ostatnie ochotę. W obecnym punkcie dowiesz się, jakie kolejne zalety są markizy ogrodowe od WAKO rolety żaluzje. 0 0 votesDaj ocene

Czytaj więcej »
0 0 votes
Daj ocene