Modne fototapety do pokoju

Modne fototapety do pokoju

Artykuł Miesiąca

Był taki moment w modzie wnętrzarskiej, że fototapety zostały zepchnięte na bok. Uważano je za relikt PRLu i lat 90-tych. W pomieszczeniach królowały ciemne kolory i imitacje betonu. Tymczasem fototapety znowu wracają do łask.

Czym są fototapety?

Fototapety są to tapety z nadrukowaną wielkoformatową fotografią. Obecnie jest to niezwykle popularny sposób na aranżację wnętrza. Tak można ozdobić wybraną ścianę, która od razu przyciągnie wzrok i stanie się reprezentacyjnym miejscem. W prosty sposób fototapety pokój zamienią w pomieszczenie, które zachwyci i nada mu unikatowego wyglądu.

Na samym początku fototapety przedstawiały przede wszystkim krajobrazy, np. fotografię lasu, pięknej plaży, wodospadu, ukwieconej łąki, itp. Obecnie jednak rozwój fotografii cyfrowej i druków wielkoformatowych umożliwił zamieszczenie na fototapecie dowolnego motywu. Pojawiły się różne kategorie dostępnych wzorów.

Modne motywy fototapet

Współczesne trendy oferują niemal całkowitą dowolność wyboru fototapet. Najważniejszą zasadą jest to, by nie przesadzić z ich prezentowaniem. Zazwyczaj w ten sposób ozdabia się jedną ścianę, która ma stać się najważniejszym punktem pomieszczenia i jednocześnie wspaniałą ozdobą.

Do modnych motywów należą krajobrazy, panoramy miast i urokliwych zaułków, widoki podwodnego świata, natura w każdej postaci: od ozdobnych kwiatów, poprzez drzewa i aleje, zwierzęta: eteryczne motyle, kolorowe ptaki, tygrysy lub wilki, aż po mroczne i gotyckie widoki, zdjęcia w stylu fantasy albo nowoczesne abstrakcje.

Inną kategorię stanowią fototapety 3D, które sprawiają wrażenie głębi.

Personalizacja pokoju

Są u nas dostępne różne fototapety. Pokój, który urządzimy wykorzystując odpowiedni motyw stanie się wyjątkowy. Od razu zwróci uwagę, stanie się oryginalny i piękny. Mało tego fototapeta, jak mało jaka dekoracja od razu spersonalizuje wnętrze.

Piękne fototapety pokój odmienią w ciągu krótkiego czasu. Ściana nabierze głębi, wyrazu i jednocześnie zdradzi gusta i zamiłowania właścicieli.

0 0 votes
Daj ocene
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments