Obietnica

Bohaterka filmu jest dziewczyną o twarzy aniołka, która nosi w sobie niesamowite pokłady agresji, złości i buntu wobec porządku świata dorosłych. Reżyser filmu zagłębia się w zagmatwany obraz młodzieńczej rzeczywistości. Nie ma w niej jednoznacznych odpowiedzi, a poszukiwania ich są bezskuteczne. Film stawia pytanie o system wartości, moralność i stabilność relacji rodzinnych. Tytułowa obietnica to deklaracja miłości dana Lili (Eliza Rycembel). Dla dziewczyny jest ona najważniejsza. Dotrzymywanie obietnic dla dziewczyny świadczy o zaangażowaniu drugiej osoby. Świat w filmie jest pokazywany z dwóch perspektyw. Lili oraz dorosłych. W ten sposób następuje konfrontacja opanowania z nerwowością.

Lila i Janek (Mateusz Więcławek) nie należą do generacji on-line, ich relacje nie opierają się tylko i wyłącznie na kontaktach w mediach społecznościowych. Internet jest dla nich tylko ułatwieniem komunikacji ze sobą. Są oni uzależnieni od czegoś innego. Od emocji i poczucia, że komuś na nich zależy. Bohaterka oprowadza nas po swoim świecie. Jest wycofana i oszczędna w gestach i słowach. Przez to emocje przeżywa w sobie i w sobie nosi całą agresję. Jest inna niż jej koledzy. Nie pali, nie pije, nie przeklina. Buntuje się wobec matki i nie ma z nią dobrej relacji. Buduje swój system wartości. Świat Janka jest pozornie poukładany. Miota się pomiędzy dwoma światami, próbując sprostać wymaganiom innych, które go przytłaczają. Jest on rozstrojony emocjonalnie i głęboko zakochany. Miłość jest motywacją do jego zachowań.

Drugą część filmu wypełniają rodzice i ich działania. Są cichymi obserwatorami życia ich dzieci dopóki nie zdarzy się nic złego. Każde z nich zajęte jest swoimi sprawami. Ojciec Lili ciągle ją zawodzi, gdyż zajmuje się drugą rodziną w Kopenhadze. Matka Lili jest osobą, które chce rządzić wszystkim, ale jest nerwową osobą. Ojciec jest osobą spokojną i opanowaną, ale jest biernym obserwatorem i chwilowo angażuje się tylko w życie córki.

Film „Obietnica” jest historią zagubionych ludzi. Nikt nie staje na wysokości zadania. Każdy z bohaterów żyje swoim życiem gdzieś obok siebie, pomimo tego, że bardzo potrzebują bliskości. Ważny jest moment filmu, w którym Lila stwierdza, że Janek zrobi wszystko o co ona go poprosi. Chłopak jest jej bezwzględnie oddany. Produkcja jest wypełniona przez grę młodych aktorów. Tworzą oni niespokojną atmosferę.

Film opowiada o rodzinie i zagubieniu młodego człowieka. Główną jego cechą jest to, że reżyserka skupiła się na wartościach, którymi kierują się młodzi ludzie. Obalając stereotypowe spojrzenie na młodzież. Próbuje odnaleźć i wytłumaczyć przyczyny ich zachowań. Bohaterów „Obietnicy” nie da się jednoznacznie ocenić. Film jest dobrym fundamentem do dyskusji o współczesnym modelu rodziny i co za sobą niesie spłycenie relacji międzyludzkich. W dzisiejszym świecie, pędzącym do przodu, młodzi ludzie przeżywają swoje rozterki i problemy w sobie, w zupełnej ciszy, często bez opieki najbliższych.

Popularne wyszukiwanie: Obietnica cda Obietnica online Obietnica cały film lektor pl youtube Obietnica caly film Obietnica cały film Obietnica lektor pl Obietnica online pl Obietnica lektor Obietnica youtube Obietnica za darmo Obietnica cały film pl lektor Obietnica cały film lektor

Anna Kazejak
Anna Kazejak, Magnus von Horn
14 marca 2014 (Polska) 13 lutego 2014 (świat)
1 nagroda oraz 2 inne nagrody i 5 nominacji
Facebook
Twitter
LinkedIn
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Twoja ocena
8/10

Propozycja dla Ciebie na dziś: Jeśli potrzebujesz szybko pożyczki ratalnej i to całkowicie za darmo to wejdź koniecznie na platformę  Pożyczki Długoterminowe online i dokonaj wnioskowania i rejestracji.

Masz jakieś nie potrzebne rzeczy lub płyty z filmami czy grami a może jakiś sprzęt? Sprzedaj swoje nie potrzebne rzeczy wejdź na lombard online i zamień przedmioty nie potrzebne na gotówkę .

Oglądaj za Darmo

Filmy online za darmo online najnowsze nowości zobacz portal Chili zarejestruj się za darmo:

zarejestruj sie

 

Telewizja bez zobowiązań player.pl:

zarejestruj sie

 

Polecamy portal z filmami za darmo Vod.plus wejdź i zarejestruj się online i oglądaj filmy online:

zarejestruj sie

 

wygraj netfix
wygraj netfix

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Kategorie

Weekly Tutorial

Wpisz i wyszukaj

Polecane filmy

Ciekawostki i rozmaitości
Biura Pośrednictwa Pracy

Biura Pośrednictwa Pracy Bobolice zadzwoń 578503403

Zgoda z agencją zatrudnienia gości z Ukrainy Przyjmując się na zgodność z agencją zatrudnienia gości z Ukrainy zyskujemy pewność, że po krótkim czasie oczekiwanie pozyskamy prawego i godnego zaufania pracownika czerpiącego z wymienionego kraju. Warto działać taki scenariusz, ponieważ reagowanie na naszą rękę może wywoływać za sobą zbyt długie ryzyko. Zdecydowanie lepiej zdać się na nauk fachowców chodzących w agencji pracy, jacy nie tylko szybko znajdą pracowników, a i załatwią wszelakie formalności bezpośrednio związane spośród ich spowodowaniem i pobytem w różnym państwie. Nie pełni zdają sobie spośród tego kwestię, choć to ogromnie istotne zagadnienie i rzetelne dołączenie do tematu pozwoli

Czytaj więcej »
Agencja pracy

Agencja pracy Wałcz

Szybko załatwimy W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych agencji, współpracujące z nami firmy mogą brać na super szybką realizację ich zgłoszenia. Praca tymczasowa samego z własnych gości możliwa jest obecnie po wykonaniu wszelkich formalności i spraw urzędowych – a bowiem nie ociągamy się z ich kończeniem i nie czekamy do niedawnego dnia, proces ten jest naprawdę dużo łatwo. 0 0 votesDaj ocene

Czytaj więcej »
Markizy na całe lato – najlepsza ochrona dla Twojego tarasu

Markizy Stargard Szczeciński

Markizy na wszystkie lato – najlepsza opieka dla Twojego tarasu W ciepłe dni nie ma lepszej warty na taras, niż markiza ogrodowa. Skutek ten sprawiony jest z najczystszej wartości materiałów, by zapewnić Ci znakomitą ochronę przed słońcem i deszczem – tak, że możesz żyć pora na zewnątrz zawsze wtedy, jak przechodzisz na ostatnie ochotę. W obecnym punkcie dowiesz się, jakie kolejne zalety są markizy ogrodowe od WAKO rolety żaluzje. 0 0 votesDaj ocene

Czytaj więcej »
0 0 votes
Daj ocene