Obietnica

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Obietnica

Bohaterka filmu jest dziewczyną o twarzy aniołka, która nosi w sobie niesamowite pokłady agresji, złości i buntu wobec porządku świata dorosłych. Reżyser filmu zagłębia się w zagmatwany obraz młodzieńczej rzeczywistości. Nie ma w niej jednoznacznych odpowiedzi, a poszukiwania ich są bezskuteczne. Film stawia pytanie o system wartości, moralność i stabilność relacji rodzinnych. Tytułowa obietnica to deklaracja miłości dana Lili (Eliza Rycembel). Dla dziewczyny jest ona najważniejsza. Dotrzymywanie obietnic dla dziewczyny świadczy o zaangażowaniu drugiej osoby. Świat w filmie jest pokazywany z dwóch perspektyw. Lili oraz dorosłych. W ten sposób następuje konfrontacja opanowania z nerwowością.

Lila i Janek (Mateusz Więcławek) nie należą do generacji on-line, ich relacje nie opierają się tylko i wyłącznie na kontaktach w mediach społecznościowych. Internet jest dla nich tylko ułatwieniem komunikacji ze sobą. Są oni uzależnieni od czegoś innego. Od emocji i poczucia, że komuś na nich zależy. Bohaterka oprowadza nas po swoim świecie. Jest wycofana i oszczędna w gestach i słowach. Przez to emocje przeżywa w sobie i w sobie nosi całą agresję. Jest inna niż jej koledzy. Nie pali, nie pije, nie przeklina. Buntuje się wobec matki i nie ma z nią dobrej relacji. Buduje swój system wartości. Świat Janka jest pozornie poukładany. Miota się pomiędzy dwoma światami, próbując sprostać wymaganiom innych, które go przytłaczają. Jest on rozstrojony emocjonalnie i głęboko zakochany. Miłość jest motywacją do jego zachowań.

Drugą część filmu wypełniają rodzice i ich działania. Są cichymi obserwatorami życia ich dzieci dopóki nie zdarzy się nic złego. Każde z nich zajęte jest swoimi sprawami. Ojciec Lili ciągle ją zawodzi, gdyż zajmuje się drugą rodziną w Kopenhadze. Matka Lili jest osobą, które chce rządzić wszystkim, ale jest nerwową osobą. Ojciec jest osobą spokojną i opanowaną, ale jest biernym obserwatorem i chwilowo angażuje się tylko w życie córki.

Film „Obietnica” jest historią zagubionych ludzi. Nikt nie staje na wysokości zadania. Każdy z bohaterów żyje swoim życiem gdzieś obok siebie, pomimo tego, że bardzo potrzebują bliskości. Ważny jest moment filmu, w którym Lila stwierdza, że Janek zrobi wszystko o co ona go poprosi. Chłopak jest jej bezwzględnie oddany. Produkcja jest wypełniona przez grę młodych aktorów. Tworzą oni niespokojną atmosferę.

Film opowiada o rodzinie i zagubieniu młodego człowieka. Główną jego cechą jest to, że reżyserka skupiła się na wartościach, którymi kierują się młodzi ludzie. Obalając stereotypowe spojrzenie na młodzież. Próbuje odnaleźć i wytłumaczyć przyczyny ich zachowań. Bohaterów „Obietnicy” nie da się jednoznacznie ocenić. Film jest dobrym fundamentem do dyskusji o współczesnym modelu rodziny i co za sobą niesie spłycenie relacji międzyludzkich. W dzisiejszym świecie, pędzącym do przodu, młodzi ludzie przeżywają swoje rozterki i problemy w sobie, w zupełnej ciszy, często bez opieki najbliższych.

Popularne wyszukiwanie: Obietnica cda Obietnica online Obietnica cały film lektor pl youtube Obietnica caly film Obietnica cały film Obietnica lektor pl Obietnica online pl Obietnica lektor Obietnica youtube Obietnica za darmo Obietnica cały film pl lektor Obietnica cały film lektor

Anna Kazejak
Anna Kazejak, Magnus von Horn
14 marca 2014 (Polska) 13 lutego 2014 (świat)
1 nagroda oraz 2 inne nagrody i 5 nominacji
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Podziel się swoją opinią

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twoja ocena
8/10

Propozycja dla Ciebie na dziś: Jeśli potrzebujesz szybko pożyczki ratalnej i to całkowicie za darmo to wejdź koniecznie na platformę  Pożyczki Długoterminowe online i dokonaj wnioskowania i rejestracji.

Masz jakieś nie potrzebne rzeczy lub płyty z filmami czy grami a może jakiś sprzęt? Sprzedaj swoje nie potrzebne rzeczy wejdź na lombard online i zamień przedmioty nie potrzebne na gotówkę .

Oglądaj za Darmo

Filmy online za darmo online najnowsze nowości zobacz portal Chili zarejestruj się za darmo:

zarejestruj sie

 

Telewizja bez zobowiązań player.pl:

zarejestruj sie

 

Polecamy portal z filmami za darmo Vod.plus wejdź i zarejestruj się online i oglądaj filmy online:

zarejestruj sie

 

wygraj netfix
wygraj netfix

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Kategorie

Weekly Tutorial

Wpisz i wyszukaj

Polecane filmy

Ciekawostki i rozmaitości
Polacy wobec koronawirusa

Koronawirus-czy jest szkodliwy?

Podstawowe wzmianki na fakt koronawirusa zaczęły pojawiać się na początku 2020 roku. Danych o zakażeniach w Azji przyjmowaliśmy z rezerwą, sądząc, że wirus nie przyjdzie do Europy a teraz na pewno nie do własnego świata. Ale znacznie szybko pokazało się, że ryzyko jest całkowicie realne, bo pierwsze przypadki wirusa w Polsce odnotowano teraz na początku marca 2020 roku.

Czytaj więcej »
leasing bez bik

Leasing Pabianice zadzwoń 887 332 665

Leasing to bardzo specyficzny sposób pozyskania potrzebnych rzeczy. Łączy w sobie dwa aspekty: pożyczki i dzierżawy. Rzecz leasingowana w umówionym czasie nie przechodzi na twoją własność, możesz z niego korzystać, tylko przez ustalony umownie czas.

Czytaj więcej »
Program Partnerski nazwa.pl

Program Partnerski nazwa.pl z prowizją 50% i 100 zł

Nazwa.pl uruchomiła Program Partnerski, w którym wszystek klient może pracować poprzez polecanie usług największego rejestratora domen i dostawcy hostingu w Polsce. Program przeznaczony jest także dla odbiorców indywidualnych, kiedy i instytucji dających usługi połączone z hostingiem.

Czytaj więcej »
Daj ocene (5 / 2)