Pamiętnik księżniczki

Fantastyczna komedia, która pokazuje przemianę zwykłej, nieśmiałej dziewczyny o przeciętnym wyglądzie, w piękną księżniczkę. Swoją niezdarnością odmienia jednak nie tylko swoje życie. Zabawna komedia, która nadaje się do obejrzenia przez całą rodzinę. Przedstawia zwykłą, prostą dziewczynę z San Francisco. Mia prowadzi dosyć nudne życie dopóki nie dowiaduję się, że jest księżniczką. Mia Thermopolis ( Anne Hathaway) jest zwykłą nastolatką, niezbyt towarzyską i raczej nieśmiałą. Wychowuje ją samotna matka Helen ( Caroline Goodall), a o ojcu mało, co słyszała. Pewnego dnia do ich domu przyjeżdża babcia dziewczyny Clarisse Renaldi ( Julie Andrews).

Wielkim zaskoczeniem dla dziewczyny była nie tylko sama wizyta dystyngowanej kobiety, która dotąd nigdy nie dawała znaku życia, ale informacje, jakie jej przekazała. Okazuje się, że Mia jest córką następcy tronu. Z racji, że mężczyzna nie żył, jedyną spadkobierczynią jest właśnie nastolatka. Musi ona podjąć decyzję czy chce rządzić małym państwem Genovii. Wiążę się to nie tylko ze zmianą życia, ale i wyglądu dziewczyny. Jej metamorfoza zwraca wszystkich uwagę, jednak dziewczyna nikomu nie przyznaje się do tego, kim jest oprócz swojej przyjaciółki Lilly ( Heather Matarazzo). Prawda jednak szybko wychodzi na jaw i cała szkoła zaczyna się mocno interesować nieśmiałą księżniczką. Jej popularność wykorzystuje wielu ludzi, w tym chłopak, w którym od lat dziewczyna się kocha. Mia jest przy okazji straszną niezdarą i to właśnie to sprawia, że podczas tego filmu uśmiech jest gwarantowany.

Jak poradzi sobie w nowym wcieleniu?

Czy zdecyduje się rządzić krajem w Europie?

Warto zobaczyć całą przygodę dziewczyny razem z całą rodziną. Główni bohaterowie: Anne Hathaway – Mia Thermopolis Julie Andrews – Królowa Clarisse Renaldi Heather Matarazzo – Lilly Moscovitz Hector Elizondo – Joe Kathleen Marshal – Charlotte Kutaway Caroline Goodall – Helen Erik von Detten – Josh Bryant Mandy Moore – Lana Thomas Robert Schwartzman – Michael Moscovitz Larry Miller – Paolo

Ciekawostki: Film dostał aż 5

nominacji: Critics Choice za najlepszy film familijny, Dwie Teen Choice, jako ulubioną komedię i za ulubioną aktorkę komedii – Anne Hathaway MTV Złoty Popcorn za przełomową rolę żeńską Anne Hathaway Kids Choice Sterowiec za ulubioną aktorkę filmową Julię Andrews Do roli Mii Thermopolis branych pod uwagę było kilkanaście innych aktorek m.in. Alyssa Milano, Amanda Bynes, Sarah Michelle Gellar Milla Jovovich. Aby dobrze wypaść na planie podczas wchodzenia na wspinaczkę, Anne Hathaway brała specjalne lekcje.

Propozycję zagrania królowej Clarisse Renaldi otrzymała m.in. Sophia Loren San Francisco, Los Angeles, Sierra Madre to miejsca, w których były realizowane zdjęcia do filmu Aby wykorzystać do filmu kilka minut gry w koszykówkę podczas deszczu przez Hectora Elizonda musiał on tak naprawdę grać przez kilka godzin. Scena z plastrem na nosie to pomysł Anne Hathaway Przez okres od 18 września do 8 grudnia 2000 roku trwały zdjęcia do filmu.

Garry Marshall
Gina Wendkos
14 grudnia 2001 (Polska) 29 lipca 2001 (świat)

$165 335 153

5 nominacji
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

Podziel się swoją opinią

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twoja ocena
8/10

Propozycja dla Ciebie na dziś: Jeśli potrzebujesz szybko pożyczki ratalnej i to całkowicie za darmo to wejdź koniecznie na platformę  Pożyczki Długoterminowe online i dokonaj wnioskowania i rejestracji.

Masz jakieś nie potrzebne rzeczy lub płyty z filmami czy grami a może jakiś sprzęt? Sprzedaj swoje nie potrzebne rzeczy wejdź na lombard online i zamień przedmioty nie potrzebne na gotówkę .

Weekly Tutorial

Wpisz i wyszukaj

Polecane filmy

Ciekawostki i rozmaitości
Gdzie kupować rolety antywłamaniowe?

Rolety Moryń

Coraz częściej zastanawiacie się nad zakupem rolet antywłamaniowych? Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Gdzie kupować elementy z tej grup? Reakcje na obecne wszelkie pytania znajdziecie po przeczytaniu poniższego artykułu.

Czytaj więcej »
Kwas hialuronowy - składnik eliksiru młodości

Kwas hialuronowy Polanów

Kwas hialuronowy to podstawa, która tak organizuje w polskim układzie. Jest czynnikiem naczyń krwionośnych, wypełnia przestrzenie międzykomórkowe, jest element mazi stawowej oraz powstaje w gronie szklistym oka.

Czytaj więcej »
Daj ocene (5 / 2)