Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Środa Wielkopolska

Poradnik

Standardowe wymiary paneli podłogowych w interesie budowlanym – Panele podłogowe są jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Traktują one nieskończenie wiele zalet, dzięki obecnemu są tak często wybierane. Są drogie, dostępne w utrzymaniu czystości, pasują do jakiegoś stylu wnętrza, no i dosyć szybko się je montuje. Nie powinien do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez kłopotu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Miejska Górka

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można położyć w wszystkim miejscu. Ich różny wybór kolorystyczny a także imitacyjny sprawia, że można je bez problemu przystosować do dalekich języków w których zostały dane pomieszczenia. Panele podłogowe będą więc pasować do mieszkań zorganizowanych w sposobu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich wyglądy są bardzo interesujące, można bez problemu kupić panele białe, w charakterach szarości, brązu a nawet panele czarne. Jednak najważniejszą kwestią na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich kształty.

Zobacz również Palarnia kawy

Z tego która istnieje długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek koniecznych do zdobycia. Przed zakupami należy więc dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w którym wybiera się postawić na podłodze panele i zsumować ile metrów kwadratowych paneli będzie korzystnych.

Panele podłogowe Miejska Górka

Panele podłogowe Miejska Górka

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma wymiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów a grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można odkryć w wszelkim hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zawsze możemy się spotkać z tym, że w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli wtedy na przykład salon, który potrzebujemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, wtedy będziemy musieli zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się też w biznesach natknąć na panele o nieco innych wymiarach, bardziej ciekawych. Do nich ważna na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo małe. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są zatem one o moc mniejsze niż tradycyjne panele podłogowe. Tak samo istnieje również z panelami bardzo szybkimi, jakie planują nie wysoce niż 80cm długości. Takie delikatne i małe panele podłogowe sprawdzą się w krótkich pomieszczeniach, w wypadku bardzo obszernych pomieszczeń montowanie takich wąskich i małych paneli będzie niezwykle długie i trudne.

Panele podłogowe Miejska Górka

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie dysponuje szans zakupu paneli na produkcję, ale ważna dać do biznesu nie otwartą paczkę paneli, jeśli dostało się ich zbyt bardzo. To ile w danej paczce znajduje się metrów kwadratowych paneli, chce od wymiarów poszczególnych paneli. W układzie z ostatnim szczególnie w paczce znajduje się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto więc sprawdzić przy zakupie, gdyż dzięki temu zdecydowanie można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Miejska Górka

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocene
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments