Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Wyrzysk

Poradnik

Standardowe wymiary paneli podłogowych w składzie budowlanym – Panele podłogowe są jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Obejmują one bardzo wiele korzyści, dzięki temu są tak często wybierane. Są wygodne, łatwe w utrzymaniu czystości, pasują do jakiegoś rodzaju wnętrza, tak i wcale szybko się je tworzy. Nie powinien do ostatniego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Chodzież

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można ulokować w każdym pomieszczeniu. Ich bogaty wybór kolorystyczny a też imitacyjny sprawia, że ważna je bez problemu dostosować do dalekich rodzajów w których zostały dane pomieszczenia. Panele podłogowe będą zatem wybrać do mieszkań danych w stylu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich wyglądy są bardzo różnorodne, można bez problemu kupić panele białe, w stylach szarości, brązu i nawet panele czarne. Jednak najistotniejszą kwestią na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Palarnia kawy sklep

Od tego która jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek koniecznych do osiągnięcia. Przed zakupami należy a dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim potrzebuje się położyć na podłodze panele i dodać ile metrów kwadratowych paneli będzie pomocnych.

Panele podłogowe Chodzież

Panele podłogowe Chodzież

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma rozmiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można wykryć w dowolnym sklepie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle potrafimy się spotkać spośród ostatnim, że w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli to na przykład salon, który wymagamy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, więc będziemy wymagali zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się też w handlach natknąć na panele o nieco innych wymiarach, bardziej oryginalnych. Do nich można na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo małe. Ich wielkość nie przekracza 13cm, są więc one o wiele mniejsze niż klasyczne panele podłogowe. Tak samo jest więcej z panelami bardzo krótkimi, jakie posiadają nie więcej niż 80cm długości. Takie niskie i małe panele podłogowe sprawdzą się w małych pomieszczeniach, w wypadku dużo intensywnych pomieszczeń montowanie takich małych i złych paneli będzie wyjątkowo żmudne i męczące.

Panele podłogowe Chodzież

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie posiada okazje zakupu paneli na sztukę, jednak można podać do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupiło się ich za bardzo. To ile w określonej paczce znajduje się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W związku spośród tym najczęściej w paczce znajduje się od 8 do 10 paneli podłogowych. O więc sprawdzić przy zakupie, bo dzięki temu łatwiej można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Chodzież

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocene
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments