Przełęcz ocalonych

Film został wyreżyserowany przez Mela Gibsona. Jest to powrót wielkiego aktora i reżysera do filmowego światka. Na początku lat 90-tych był filmowym bożyszczem tłumów. Filmy z jego udziałem były wyprzedawane na pniu. Równie dobrze Gibson radził sobie po drugiej stronie kamery. Niestety, pare niewłaściwych wypowiedzi tu i ówdzie zepchnęło Mela na bocznice filmową. Był on tam przez kilka lat. Teraz dostał szansę powrotu do ekstraklasy filmowej. Czy ją wykorzystał? Głównym bohaterem jest Desmond Doss grany przez Andrew Garfielda. Nie miał on łatwego dzieciństwa, głównie przez chorobę alkoholową ojca. Chłopakowi udaje się jednak nie stoczyć i wyjść na ludzi.

Decyduje się on, z bratem zaciągnąć do armii, by służyć podczas II Wojny Światowej.

Zostawia on w domu swoją miłość Dorothy. Poprzysięga sobie jednak, że nigdy nie weźmie broni do ręki. Nasz bohater chce ratować ludzkie życie jako medyk, a nie odbierać je przy pomocy karabinu.

To postanowienie przysparza kłopotów mu w koszarach. Odmowa przyjęcia uzbrojenia jest równoznaczna z wydaleniem ze służby. Tak więc chłopak musi przezwyciężyć swoje ograniczenia i złamać swoje zasad,y by pozostać w armii.

Przełęcz ocalonych” dorównuje klasykom kina wojennego jak „Szeregowiec Ryan” czy „Full Metal Jacket”. Dzieło Gibsona, jak i wymienione wzory, to brutalne filmy ukazujące realizm piekła wojny. Reżyser stanął na wysokości zadania. Widać jest gołym okiem, że miał on duży głód artystyczny związany z przymusowa rozłąką z kamerą. Sceny batalistyczne zostały nakręcone w sposób mistrzowski.

Dynamiczny drugi plan, kamera w środku wojennej akcji z językami ognia buchającymi na pierwszym planie, co pozwala odczuć atmosferę bitwy. Brutalność pojawia się nagle po cukierkowym i spokojnym początku z podtekstem romantycznym.

Wyprawa żołnierzy na front oraz walka na nim słodka już nie jest. Emocje sięgają zenitu, gdy pada pierwsza seria z karabinu. Towarzysze broni naszego bohatera zaczynają ginąć od pocisków z karabinów czy moździerzy.

Brutalność scen nie jest jednak przesadzona, gdyż ma ona ukazać jedynie jak wygląda wojna. Największe wrażenie na widzu powodują sceny rozgrywane w okopach. Reszta filmu nie jest aż tak dobra, co nie zmienia faktu, że jest to kawał dobrego kina. W filmie udało się dokonać czegoś, co zdarza się rzadko.

Kompania, której losy śledzimy, ma w swoich szeregach zróżnicowane charaktery. Ten zabieg powoduje, iż każdy widz znajdzie swojego ulubieńca na ekranie. Film jest efektem talentu reżysera i doświadczeń filmowych. Momentami film ociera się o banał, ale drastyczne sceny walk ratują go od tego. Produkcja ukazuje również honor azjatyckich żołnierzy.

W ekranizacji występuje cała plejada znanych aktorów. Choćby Andrew Garfield, który po kiepskiej grze w Spider-Manie został porzucony na bocznicy zawodowej. Z niej wyciągnął go Mel Gibson. Vince Vaughn gra bezlitosnego sierżanta. Dodatkowo w obrazie występują Hugo Weaving, Sam Worthington oraz Teresa Palmer.

Przełęcz ocalonych to film o podobnej klasie do Szeregowca Ryana. Film jest nakręcony z dobrym tempem i posiada duszę. Wszystkie elementy zgrywają się tu idealnie. Muzyka, zdjęcia, gra aktorska i efekty specjalne ze sobą współpracują. Podsumowując, film jest warty polecenia, gdyż jest dobrym reprezentantem kina wojennego.

Popularne wyszukiwanie: Przełęcz ocalonych cda Przełęcz ocalonych online Przełęcz ocalonych cały film lektor pl youtube Przełęcz ocalonych caly film Przełęcz ocalonych cały film Przełęcz ocalonych lektor pl Przełęcz ocalonych online pl Przełęcz ocalonych lektor Przełęcz ocalonych youtube Przełęcz ocalonych za darmo Przełęcz ocalonych cały film pl lektor Przełęcz ocalonych cały film lektor

Mel Gibson
Robert SchenkkanAndrew Knight
4 listopada 2016 (Polska) 4 września 2016 (świat)
$175 302 354
10 nagroda oraz 11 innych nagród i 42 nominacje
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

Podziel się swoją opinią

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twoja ocena
8/10

Propozycja dla Ciebie na dziś: Jeśli potrzebujesz szybko pożyczki ratalnej i to całkowicie za darmo to wejdź koniecznie na platformę  Pożyczki Długoterminowe online i dokonaj wnioskowania i rejestracji.

Masz jakieś nie potrzebne rzeczy lub płyty z filmami czy grami a może jakiś sprzęt? Sprzedaj swoje nie potrzebne rzeczy wejdź na lombard online i zamień przedmioty nie potrzebne na gotówkę .

Weekly Tutorial

Wpisz i wyszukaj

Polecane filmy

Ciekawostki i rozmaitości
Gdzie kupować rolety antywłamaniowe?

Rolety Moryń

Coraz częściej zastanawiacie się nad zakupem rolet antywłamaniowych? Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Gdzie kupować elementy z tej grup? Reakcje na obecne wszelkie pytania znajdziecie po przeczytaniu poniższego artykułu.

Czytaj więcej »
Kwas hialuronowy - składnik eliksiru młodości

Kwas hialuronowy Polanów

Kwas hialuronowy to podstawa, która tak organizuje w polskim układzie. Jest czynnikiem naczyń krwionośnych, wypełnia przestrzenie międzykomórkowe, jest element mazi stawowej oraz powstaje w gronie szklistym oka.

Czytaj więcej »
Daj ocene (5 / 2)