Przełęcz ocalonych

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Przełęcz ocalonych

Film został wyreżyserowany przez Mela Gibsona. Jest to powrót wielkiego aktora i reżysera do filmowego światka. Na początku lat 90-tych był filmowym bożyszczem tłumów. Filmy z jego udziałem były wyprzedawane na pniu. Równie dobrze Gibson radził sobie po drugiej stronie kamery. Niestety, pare niewłaściwych wypowiedzi tu i ówdzie zepchnęło Mela na bocznice filmową. Był on tam przez kilka lat. Teraz dostał szansę powrotu do ekstraklasy filmowej. Czy ją wykorzystał? Głównym bohaterem jest Desmond Doss grany przez Andrew Garfielda. Nie miał on łatwego dzieciństwa, głównie przez chorobę alkoholową ojca. Chłopakowi udaje się jednak nie stoczyć i wyjść na ludzi.

Decyduje się on, z bratem zaciągnąć do armii, by służyć podczas II Wojny Światowej.

Zostawia on w domu swoją miłość Dorothy. Poprzysięga sobie jednak, że nigdy nie weźmie broni do ręki. Nasz bohater chce ratować ludzkie życie jako medyk, a nie odbierać je przy pomocy karabinu.

To postanowienie przysparza kłopotów mu w koszarach. Odmowa przyjęcia uzbrojenia jest równoznaczna z wydaleniem ze służby. Tak więc chłopak musi przezwyciężyć swoje ograniczenia i złamać swoje zasad,y by pozostać w armii.

„Przełęcz ocalonych” dorównuje klasykom kina wojennego jak „Szeregowiec Ryan” czy „Full Metal Jacket”. Dzieło Gibsona, jak i wymienione wzory, to brutalne filmy ukazujące realizm piekła wojny. Reżyser stanął na wysokości zadania. Widać jest gołym okiem, że miał on duży głód artystyczny związany z przymusowa rozłąką z kamerą. Sceny batalistyczne zostały nakręcone w sposób mistrzowski.

Dynamiczny drugi plan, kamera w środku wojennej akcji z językami ognia buchającymi na pierwszym planie, co pozwala odczuć atmosferę bitwy. Brutalność pojawia się nagle po cukierkowym i spokojnym początku z podtekstem romantycznym.

Wyprawa żołnierzy na front oraz walka na nim słodka już nie jest. Emocje sięgają zenitu, gdy pada pierwsza seria z karabinu. Towarzysze broni naszego bohatera zaczynają ginąć od pocisków z karabinów czy moździerzy.

Brutalność scen nie jest jednak przesadzona, gdyż ma ona ukazać jedynie jak wygląda wojna. Największe wrażenie na widzu powodują sceny rozgrywane w okopach. Reszta filmu nie jest aż tak dobra, co nie zmienia faktu, że jest to kawał dobrego kina. W filmie udało się dokonać czegoś, co zdarza się rzadko.

Kompania, której losy śledzimy, ma w swoich szeregach zróżnicowane charaktery. Ten zabieg powoduje, iż każdy widz znajdzie swojego ulubieńca na ekranie. Film jest efektem talentu reżysera i doświadczeń filmowych. Momentami film ociera się o banał, ale drastyczne sceny walk ratują go od tego. Produkcja ukazuje również honor azjatyckich żołnierzy.

W ekranizacji występuje cała plejada znanych aktorów. Choćby Andrew Garfield, który po kiepskiej grze w Spider-Manie został porzucony na bocznicy zawodowej. Z niej wyciągnął go Mel Gibson. Vince Vaughn gra bezlitosnego sierżanta. Dodatkowo w obrazie występują Hugo Weaving, Sam Worthington oraz Teresa Palmer.

Przełęcz ocalonych to film o podobnej klasie do Szeregowca Ryana. Film jest nakręcony z dobrym tempem i posiada duszę. Wszystkie elementy zgrywają się tu idealnie. Muzyka, zdjęcia, gra aktorska i efekty specjalne ze sobą współpracują. Podsumowując, film jest warty polecenia, gdyż jest dobrym reprezentantem kina wojennego.

Popularne wyszukiwanie: Przełęcz ocalonych cda Przełęcz ocalonych online Przełęcz ocalonych cały film lektor pl youtube Przełęcz ocalonych caly film Przełęcz ocalonych cały film Przełęcz ocalonych lektor pl Przełęcz ocalonych online pl Przełęcz ocalonych lektor Przełęcz ocalonych youtube Przełęcz ocalonych za darmo Przełęcz ocalonych cały film pl lektor Przełęcz ocalonych cały film lektor

Mel Gibson
Robert SchenkkanAndrew Knight
4 listopada 2016 (Polska) 4 września 2016 (świat)
$175 302 354
10 nagroda oraz 11 innych nagród i 42 nominacje
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Podziel się swoją opinią

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twoja ocena
8/10

Propozycja dla Ciebie na dziś: Jeśli potrzebujesz szybko pożyczki ratalnej i to całkowicie za darmo to wejdź koniecznie na platformę  Pożyczki Długoterminowe online i dokonaj wnioskowania i rejestracji.

Masz jakieś nie potrzebne rzeczy lub płyty z filmami czy grami a może jakiś sprzęt? Sprzedaj swoje nie potrzebne rzeczy wejdź na lombard online i zamień przedmioty nie potrzebne na gotówkę .

Oglądaj za Darmo

Filmy online za darmo online najnowsze nowości zobacz portal Chili zarejestruj się za darmo:

zarejestruj sie

 

Telewizja bez zobowiązań player.pl:

zarejestruj sie

 

Polecamy portal z filmami za darmo Vod.plus wejdź i zarejestruj się online i oglądaj filmy online:

zarejestruj sie

 

wygraj netfix
wygraj netfix

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Kategorie

Weekly Tutorial

Wpisz i wyszukaj

Polecane filmy

Ciekawostki i rozmaitości
Program Partnerski nazwa.pl

Program Partnerski nazwa.pl z prowizją 50% i 100 zł

Nazwa.pl uruchomiła Program Partnerski, w którym wszystek klient może pracować poprzez polecanie usług największego rejestratora domen i dostawcy hostingu w Polsce. Program przeznaczony jest także dla odbiorców indywidualnych, kiedy i instytucji dających usługi połączone z hostingiem.

Czytaj więcej »
Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do pozycji w przeciwnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają okazję delegowania do akcji za granicą naszych ludzi jak jeszcze obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Czytaj więcej »
Daj ocene (5 / 2)