Pulp Fiction

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Pulp Fiction

Mało kto wie, co oznacza tytuł filmu. Nie przetłumaczenie na język polski wyszło na dobre. Każdy kinoman tytuł filmu kojarzy i wielu dobrze wspomina seans. I nie jest to uzależnione od tego, jaki gatunek filmów lubimy, po prostu do tego dzieła ma się szacunek. Film łączy ze sobą wiele gatunków, więc każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Film jednoczy fanów pościgów, nieszablonowych dialogów, a także miłośników dobrego humoru. Quentin Tarantino po prostu stworzył film nieszablonowy i oryginalny. Trudno streścić fabułę, bo oglądamy trzy epizody. Łączą się one w różnych nieprzewidzianych momentach. Dzieło Tarantino nie ma chronologii i ten zabieg spowodował, że dopiero na koniec dowiadujemy się o wszystkim, także o tym, jaka była kolejność zdarzeń.

Tak jak w każdym filmie tego reżysera, dialogi są rozbudowane, ale pomimo to słucha się ich z przyjemnością. I to jest podstawa Pulp Fiction.

Film ma coś w sobie z reality show. Możemy odnieść wrażenie, że podglądamy bohaterów. Jesteśmy przez to uczestnikami zdarzeń. Podsłuchujemy ich rozmowy. Poznajemy ich problemy. Film sięga po proste rozwiązania, świetne dialogi. Nie ma w nim za to efektów specjalnych. Powiedzcie, który reżyser dziś z nich zrezygnuje?

Dużą zaletą filmu jest różnorodność postaci. Każda z nich posiada wady i zalety, dlatego możemy się z bohaterami identyfikować. Efekt ten został uzyskany przez obsadę aktorską. Aktorzy genialnie zagrali swoje role. W filmie nie brakuje wulgaryzmów. Mają one jednak spore znaczenie. Dlatego, jeżeli oglądaliście film w telewizji to usłyszeliście mocno zubożoną wersję tekstów, która nie oddaje klimatu filmu. Bohaterowie Pulp Fiction nie są poprawni i nie posiadają dobrych manier. Są gangsterami i mordercami. Jeżeli takie postacie mają być przedstawione realistycznie to bluzgi muszą się siać gęsto.

Podsumowując. Film jest dowodem,. że kicz i prostota mogą stać się arcydziełem. To aktorzy i geniusz reżysera tworzą ten film. Do tego oprawa muzyczna. W takim przypadku wysoki budżet czy efekty specjalne nie są potrzebne. Wystarczy pasja i zaangażowanie, której twórcą Pulp Fiction nie można odmówić.

Popularne wyszukiwanie: Pulp Fiction cda Pulp Fiction online Pulp Fiction cały film lektor pl youtube Pulp Fiction caly film Pulp Fiction cały film Pulp Fiction lektor pl Pulp Fiction online pl Pulp Fiction lektor Pulp Fiction youtube Pulp Fiction za darmo Pulp Fiction cały film pl lektor Pulp Fiction cały film lektor
Quentin Tarantino
Quentin Tarantino
19 maja 1995 (Polska) 12 maja 1994 (świat)
$213 928 762
10 nagród oraz 24 inne nagrody i 32 nominacje
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Podziel się swoją opinią

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twoja ocena
8/10

Propozycja dla Ciebie na dziś: Jeśli potrzebujesz szybko pożyczki ratalnej i to całkowicie za darmo to wejdź koniecznie na platformę  Pożyczki Długoterminowe online i dokonaj wnioskowania i rejestracji.

Masz jakieś nie potrzebne rzeczy lub płyty z filmami czy grami a może jakiś sprzęt? Sprzedaj swoje nie potrzebne rzeczy wejdź na lombard online i zamień przedmioty nie potrzebne na gotówkę .

Oglądaj za Darmo

Filmy online za darmo online najnowsze nowości zobacz portal Chili zarejestruj się za darmo:

zarejestruj sie

 

Telewizja bez zobowiązań player.pl:

zarejestruj sie

 

Polecamy portal z filmami za darmo Vod.plus wejdź i zarejestruj się online i oglądaj filmy online:

zarejestruj sie

 

wygraj netfix
wygraj netfix

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Kategorie

Weekly Tutorial

Wpisz i wyszukaj

Polecane filmy

Ciekawostki i rozmaitości
Agencja pracy

Agencja pracy Wałcz

Szybko załatwimy W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych agencji, współpracujące z nami firmy mogą brać na super szybką realizację ich zgłoszenia. Praca tymczasowa samego z własnych gości możliwa jest obecnie po wykonaniu wszelkich formalności i spraw urzędowych – a bowiem nie ociągamy się z ich kończeniem i nie czekamy do niedawnego dnia, proces ten jest naprawdę dużo łatwo.

Czytaj więcej »
Markizy na całe lato – najlepsza ochrona dla Twojego tarasu

Markizy Stargard Szczeciński

Markizy na wszystkie lato – najlepsza opieka dla Twojego tarasu W ciepłe dni nie ma lepszej warty na taras, niż markiza ogrodowa. Skutek ten sprawiony jest z najczystszej wartości materiałów, by zapewnić Ci znakomitą ochronę przed słońcem i deszczem – tak, że możesz żyć pora na zewnątrz zawsze wtedy, jak przechodzisz na ostatnie ochotę. W obecnym punkcie dowiesz się, jakie kolejne zalety są markizy ogrodowe od WAKO rolety żaluzje.

Czytaj więcej »
Najlepszy kurs języka angielskiego online

Najlepszy kurs języka angielskiego Zdzieszowice

Najlepszy kurs języka angielskiego online. Wszyscy z tradycyjna dobrze wiemy że drinkom z najbardziej uniwersalnych języków wykorzystywanych na świecie jest język angielski. Więc tak znaczące jest zrozumienie go w jako najprawdziwszym stopniu. Jestem jeden że kobiety znające podstawy konstrukcji zdań, mają poważną przewagę nad osobami kompletnie nieobeznanymi w stylu angielskim, a osoby podające się płynnie językiem maja dużą nadzieję na postęp w dalekich dziedzinach własnego mieszkania.

Czytaj więcej »
Daj ocene (5 / 2)