Sens religii

Sens religii

Poradnik

Sens religii Religie są rozpowszechnione oraz ważne w każdym miejscu na świecie. Najbardziej popularną pewnością jest chrześcijaństwo, ale czy wiedza, jaka stanowi przenoszona przez kobiety suchsze i kościół jest jedyna?

Sens religii

W wielu książkach oddanych do nauki historii historii (także dla niemowląt w szkołach podstawowych, kiedy również dla zlikwidowanych już gimnazjów) można odnaleźć dane o zmianie religii poprzez państwa. Przykładem sytuacji zmiany grupy jest użycie swego kraju w X wieku. Pogaństwo zamieniono na chrystianizm chrześcijaństwo ze względu na dolę naszego narodu. Otaczające nas państwa za zgodą papieża mogłyby zaatakować tereny polskie pod pretekstem chrystianizacji. W źródłach ważnych nie można doszukać się innego czynnika zmiany religii, co zaprzeczałoby jakimkolwiek sensom wyznawania chrześcijaństwa poza poprawieniem styczności z obcymi krajami.

Wszystek może dokonać własny kult religię , a stawanie się oficjalna dopiero, gdy dostanie ona dziesięć tysięcy wyznających. Największymi kultami na świecie są: chrześcijaństwo, islam, buddyzm, judaizm oraz hinduizm, są również religie poboczne (nieoficjalne, lub uznawane za widoczne w kilku państwach), np. Latający Potwór Spaghetti, jaki stanowi przykładem pastafarianizmu. Reasumując – każdy pracownik może nosić naszą własną religię – jedna zapewne być częsta i wartość jej wyznawców może mieć kilkaset tysięcy – a wiara innej osoby – tylko kilka.
Religie są usprawnieniem politycznym, kiedy również pięknem pomagającym przezwyciężyć strach – modlimy się, przez co wydaje nam się, że nie grozi nam nic złego ze względu na to, że chroni nas twórca świata. Gdy nie istniały wyznania nie byłoby konfliktów, a losy świata mogłyby potoczyć się kompletnie inaczej poczynając od średniowiecza, dlatego w obecnym czasie religia miała bardzo długie miejsce dla ludzi.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocene
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments