Służby specjalne

Służby specjalne Myślibórz gdzie obejrzeć ?

Zachodniopomorskie

„Pomocy specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to film kryminalno-sensacyjny i właściwie dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trwa nie do tyłu wyjaśnione, istnieje to świadome bo rozwiązanie akcje stanowi indywidualne i budzi się samo przez się. Zaczątkiem akcji i właściwie wstępem do tej specyficznej opowieści o także bardziej specyficznym świecie jest zjawisko z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu godzi się toż z brakiem oczu i uszu, które do tej pory były dostępne i „dużo mogły”.

Służby specjalne Myślibórz gdzie obejrzeć ?

Po tym wydarzeniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna firma do ćwiczeń specjalnych, granych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej członków przebiega chwila na oślep. Niby coś tam jest rozwiązane, jak tenże także kolejny ma tendencje, przecież nie do tyłu wiadomo po co i dlaczego każda z tych osób planuje się wziąć w tym związek. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo skąpy i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

I tak trafia tam podporucznik wyrzucona z ABW – w niniejszej pozycji Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, ubrana w dresy i kurtkę zbyt wielką o 2 rozmiary i suma to wyjątkowo właściwie jej odpowiadające. Poza niej zwerbowany zostaje wracający z ról w Afganistanie kapitan, który zajmuje przejawy dużej wrażliwości, czułości i pociągu do ojcostwa oraz dobry ze naszymi hasłami Janusz Chabior w postaci byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie budujący w kwestiach tragizm i komizm.

Służby specjalne Myślibórz gdzie obejrzeć ?

Ich produkcja to często likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak żeby nikt o niczym nie wiedział albo raczej wiedział wtedy co stanowi wiedzieć, i wszystko w tle najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z końcu.

Film zbudowany jest jako więc u Vegi w określony sposób. Akcja naszprycowana jest do granic możliwości slangiem ze mediów służb zawodowych i tekstami tegoż rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby pracować zwitek bezsensownych słów, niedostosowanych do wszelkiego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z zadowalającą precyzją mając i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia są z ustaloną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne grane na ekranie w budowie przypisów dość często, miejmy okazję nie zbyt często.

Służby specjalne Myślibórz gdzie obejrzeć ?

Mimo zdawałoby się wiadomego od jednego początku motywu przewodniego filmu zatem nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa toczą się na ważny plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy szukają siebie, i przy tymże są pełni sprzeczności tak oczywistych gdy tylko można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają zasady moralne, są zazwyczaj na nowo tragedię z historię boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem obracają się by zaraz po kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w obecne Bogu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego i przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą matkę dwójki dzieci.

Służby specjalne Myślibórz gdzie obejrzeć ?

Choć w tym wszelkim to, co podobać może się szczególnie to „świeżość” i realność postaci. Niestety są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem czasami może się tak wydawać zaraz po uważamy ich inne oblicze i właściwie kolejne bo uważają ich łatwo daleko niż dwa. Dlatego i mimo wszystko zaczynamy odczuwać sympatię do ostatnich osób. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka wygrał z rakiem przy pomocy pani doktor, z jaką prowadził intrygująco ironiczne rozmowy.
Jednak na pozór ludzie są silni, silni i trwali jak skała, w ośrodku to prości ludzie potrzebujący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Stronie są wielowymiarowe oraz tymże zajmują, ciekawią i dodają że wybiera się poznać ich historie, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak szczerze nie informacją dla kogo robili i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni a potrzebują odejść. Ale z obecnej opcje nie ma obecnie odwrotu.

To co można założyć Vedze zatem na pewno zbyt skomplikowane oraz nie do tyłu wyjaśnione intrygi, i właściwie ich jakości. Kto, dla kogo, za co oraz po co, wszystko dzieje się tam już bez trosk o szczególiki i ruszanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest projekt do odstrzału więc urządzić i zapomnieć, i tak nawet nie pamiętać, że potrzebowało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest właściwie zawrotne, że zawsze że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo tak nie ma zbytniego znaczenia byle było po sprawie a silna było rześko i odpowiednio odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz biorąc, nie można przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, wyjątkowa i zachęcająca fabuła, dramaty wprowadzone w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru i dystansu.

Służby specjalne Myślibórz gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Daj ocene
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments