Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Barlinek

Zachodniopomorskie

Dla dużych wędkarzy zarówno pogoda kiedy i czas roku nie jest przeszkodą do wykonywania swojej pasji. Wielu z nich z niecierpliwością poluje na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli przejść na lód i prowadzenie swojego hobby.

Wędkarski Pyrzyce

Wędkarstwo podlodowe stoi się coraz większe. Jeśli chcemy przystąpić do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który dobrze odbiega swoim designem i parametrami od tych, łączonych w czasie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka wymaga istnieć dużo mniejsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Przecież w wywierconym w lodzie otworze niestety będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy musieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Skłonności do wędkowania podlodowego, sprzedawane w sprzedaży są przede każdym mniejsze od standardowych. Wynika toż z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość niezbędna do jej rzucania na przestrzeń, jak dzieje się ostatnie latem. Pragnie istnieć jednak dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb rosnących w zbiorniku. Dużym istnieje oraz jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest branie zimą żyłek kolorowych – wykorzystywane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z odcieniem podobnym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Pyrzyce

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, by nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie używane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, wykonana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające życie i holowanie ryby. Zimowe błystki wyróżniają się przede każdym dobrymi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki są także nacinane tak, aby w ciągu ruchu jak prawidłowo odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki ubiera się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, podawane w sukcesie stosowana metody spławikowej. Zimą wykorzystywane są zarówno przynęty kiedy i zanęty o ostrym, nęcącym zapachu oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest wiele szersza niż w czasie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za marne pieniądze że być się naszym kolejnym hobby na ciepłe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Pyrzyce

0 0 votes
Daj ocene
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments