Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Poradnik

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do pozycji w przeciwnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają okazję delegowania do akcji za granicą naszych ludzi jak jeszcze obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z rady na zajęcie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, toż oni są najczęściej kierowanymi do akcji za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Delegowanie jest dobrą formą wysłania pracownika do nowego świecie w kierunku czasowego wykonywania książce w niniejszym regionie. Należy przy tym pamiętać, że w całym momencie w jakim pracownik buduje osobistą rolę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w wielu dziedzinach obowiązują wyższe kwoty płacy minimalnej np. w sferze budowlanej. Aby oddelegować cudzoziemca ze wschodu do pozycji w Niemczech, przydatne jest uzyskanie wizy Vander Elst. Stanowi toż wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług mającą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych pomocy w przyszłym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej tezie może tymczasowo delegować naszych gości bez wymogów uzyskiwania dla nich sam pozwoleń na rzecz co było znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał osiągnąć zatrudnienie dokładnie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które regulują warunki i myśli na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą wysyłać naszych gości do pozycji w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst organizowana stanowi w projektu tymczasowego oferowania pomocy w Niemczech pracownika, którego do pozycji w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy składa się ze działaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie być zawartą umowę o pracę lub zajęcie z Polskim pracodawcą, w stosunku spośród ostatnim musi być zabezpieczony i tworzyć minimum od maja u pracodawcy, który pragnie delegować pracownika do pozycji w Niemczech. Musi w stosunku spośród obecnym legalnie brać na terenie Polski, mieć uprawnienie na produkcję. Konieczny jest dokument organizowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu prawu w obrębie zabezpieczenia publicznego i co istotne aby wystąpić po te teksty konieczne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa świat w jakim pracownik płaci się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie całych tych faktów jest kilka tygodni dodatkowo w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z niezbędnych dokumentów może zakończyć się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia człowieka w Polsce. Ten okres istnieje także niezbędny aby udowodnić, że funkcja w Niemczech nie jest całym celem zatrudnienia gościa a z razu po zatrudnieniu nie że on pozostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik istnieje na zwykłe w Polsce a jego pozycja za granicą ma charakter jedynie tymczasowy dodatkowo w ramach naszej książce w Polsce został oddelegowany do robienia naszych obowiązków na placu Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z ceną 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i wykonywaniu wniosku pobiera z pracodawcy dodatkową opłatę za usługę w wysokości 250 zł netto za jednego pracownika.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługę we jakichkolwiek formalnościach i pozytywne kierowanie naszych gości do Pracy w Niemczech. Nasza podpora jest kompleksowa – z funkcjonalnej oraz silnej rekrutacji ludzi z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawne oraz porada w załatwieniu wszystkich niezbędnych w ciągu delegowania pracowników tekstów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa wyniki w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i książki u pracodawcy, umowa pracodawcy z instytucją z własnego państwa UE, pismo z firmy dostarczającej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi także zgłosić ten fakt w niemczech w przeciwnych firmach w relacji z wielu szczegółów, które sam mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy też odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy mieszkający w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik wysyłany do pozycji w Niemczech podlega przepisom w terenie płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w relacji z branży i np. ogólna cena to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy tylko dla branży budowlanej toż w relacji od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak też same nazwy do pozycji w których pracownicy są delegowani przykładają ogromną rolę do ocen czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną cecha wypłaty dla gościa można wypłacić jednakże w sytuacji ryczałtu czy diety więc w droga niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Własną firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków książki oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do którego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w rozmiarze płynącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i także Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Naszych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

Podziel się swoją opinią

avatar
  Subscribe  
Powiadom o